Najvyšším cieľom jogy je sebapoznanie. Sebapoznanie je vedomie, že všetko, na čo myslíme, čo hovoríme a robíme, je prepojené.

V bežnom živote sme zaťažení tlakom a požiadavkami z vonkajších vplyvov – práca, účty, túžba po uznaní alebo materiálnom zaistení. Často zabúdame na schopnosť oslobodiť sa od požiadaviek. Mali by sme si uvedomiť, že skutočné šťastie vychádza z využitia nášho vlastného potenciálu.

Lekcia jogy je fantastická v tom, že pri prevádzaní jednotlivých pozícií sa telo rozhýbe všetkými spôsobmi, ktoré sú mu prirodzené.

Joga však nie je iba o cvičení pozícií. Vnímavosť hrá zásadnú rolu pri každom cvičení. Zbaví myseľ rozptyľujúcich myšlienok z okolitého sveta. Pravidelným cvičením sa budete cítiť silnejší, flexibilnejší a nabití novou energiou.

Lekcie

Joga klasik

Inštruktorka

Joga pre tehotné

Lekcie tehotenskej jogy sú venované špeciálne ženám, ktoré sa chcú naučiť pracovať so svojím telom tak, aby odľahčili vnútrobrušný tlak na diastázu, spevnili centrum tela a sfunkčnili svalstvo panvového dna. Všetky tieto faktory následne ovplyvňujú samotné tehotenstvo, pôrod, aj tempo akým sa žena po pôrode dostane späť do zdravej formy. Joga pre tehotné je joga príjemná, úľavová, v istom zmysle formujúca a jemne posiľňujúca s ohľadom na meniace sa telo z fyzického aj psychického pohľadu.
Inštruktorka

Sila a flexibilita

Tento koncept cvičenia prinavracia funkčnosť ženskému telu od najhlbších svalov prostredníctvom bráničného dýchania a správneho zapojenia všetkých svalových skupín nášho centra v záťaži. Lekcie sú hybridom pilatesových posilňovaní s dôrazom na core, vyvážené prvkami cvikov z jógy podporujúcich mobilitu a flexibilitu celého tela.

Cvičením teda nie len spevníte telo, ale najmä zväčšíte rozsah svojej flexibility, čo predstavuje komplexne zdravý pohyb.
Inštruktorka

Yoga Flow

Na hodine jogy sa v úvode zameriavame na svoj dych a postupným jeho prehlbovaním a predlžovaním budeme upokojovať myseľ. Jednoduché uvoľňujúce pozície, zahrievacie pozdravy slnku, bojovníci, predklony, záklony, rotácie, cviky na balans, koncentráciu a uzemňujúce ásany spojené s vedomým dychom nám naštartujú detoxikačný proces, zbavia nás emočných blokov a uvoľnia do tela endorfíny. Pocítime silu svojho tela, ktoré sa stane pružné a milované. Prevíria sa nám nevypovedané hodnotiace myšlienky, ktoré necháme odplávať a pretavíme ich do sebalásky a empatie svojho okolia. Budeme sa cítiť fyzicky zdatní a psychicky zrelaxovaní.

Flow ako prúdenie s dychom z jednej pozície do druhej je meditácia v pohybe s ktorou si prinavrátime pevné a pružné svaly, vnútorný kľud a povzbudzujúci dobrý pocit zo seba samého. Ak stále váhaš s jogou, teraz je najlepší čas začať. Cvičenie vhodné aj pre začiatočníkov, postupne sa budeme ponárať do hlbších pozícií. Na hodine sa naučíme meditačné techniky, správne jogové dýchanie, asány a osvojíme si jogové princípy, ktoré aplikujeme do života.
Inštruktorka